75 میلیارد ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی اردبیل پرداخت شد

به گزارش وبلاگ نصرت، قاسم رحیمی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل توضیح داد: با توجه به مدت زمان کوتاه باقیمانده از سرانجام سال، نیازمند همکاری مضاعف بانک ها در پرداخت تسهیلات مرتبط با حمایت از اشتغال پایدار و مشاغل خانگی هستیم.

75 میلیارد ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی اردبیل پرداخت شد

وی یکی از اولویت های وازارت کار را حمایت از مشاغل خانگی عنوان نمود و اضافه نمود: با توجه به سهم مناسب مشاغل خانگی در اشتغال زایی و سودآوری احتیاجمند حمایت ویژه از طرح های مرتباط با این حوزه هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: با مصوبه جدید کشوری مسئولیت آنالیز طرح هایی که از ارزش اعتباری پایین تر از 150 میلیارد ریال برخوردار هستند به کارگروه مشاغل استان ها محول شده تا پرونده های طرح شده به صورت استانی مورد آنالیز قرار گرفته و تصمیم گیری های لازم اتخاذ گردد.

رحیمی ادامه داد: با توجه به پیگیری های انجام یافته به دلیل نوسانات ارزی چنانچه طرح های حمایتی که در حال پرداخت هستند برای تداوم فعالیت ها و گسترش ظرفیت واحدهای خود به مبالغ بیشتری احتیاج داشته باشند می توان بازنگری های لازم را در کارگروه های مربوطه انجام داده و با افزایش مبلغ تسهیلات موافقت به عمل آورد.

وی اضافه نمود: طرح هایی که دارای توجیه مالی بوده و در آن با حمایت و ارائه تسهیلات بانکی موافقت شده است، چنانچه در مدت زمان سه ماهه قادر به تشکیل پرونده و نهایی کردن مدارک مورد احتیاج خود نباشند مدت زمان 10 روزه ای برای تکمیل مدارک ناقص اعطا خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: در صورتی که تکمیل مدارک ناقص سرمایه گذاران در ظرف مدت معین شده انجام نپذیرد برای جلوگیری از اتلاف منابع استانی طرح های توجیه دار دیگری جایگزین پروژه سابق می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "75 میلیارد ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی اردبیل پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 میلیارد ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی اردبیل پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید