اخبار سیاسی

دولت بایدن برای گفت و گو با ونزوئلا آماده می گردد

سه منبع نزدیک به دولت جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا می گویند او در حال آماده شدن برای مذاکره با دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا به منظور سرانجام دادن به بدترین رابطه تنش زای آمریکا در نیمکره غربی است.

3 بهمن 1399

رشد 220 درصدی ترانزیت ریلی در ایران

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از رشد 220 درصدی ترانزیت ریلی در ایران خبر داد.

29 دی 1399

اتحادیه اروپا از پیشرفت در مذاکرات برگزیت خبر داد

از تارنمای اتحادیه اروپا، اورسولا فون درلاین بیان داشت که هنوز قادر به اعلام قطعی توافق یا عدم توافق با انگلیس نیست؛ اما می تواند اعلام کند که راستا رسیدن به توافق پیدا شده است. وی اضافه کرد: این راستا خیلی باریک است اما وجود دارد.

28 دی 1399

4250 جلد کتاب به کتابخانه&zwnjهای عمومی استان ایلام اهدا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با اعلام خبر اهدای 4250 جلد کتاب در موضوعات متنوع به کتابخانه های عمومی استان ایلام و در قالب پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی،...

17 دی 1399

دسترسی آسان مدیران شهری به قوانین و مقررات

خبرنگاران : نخستین شماره از دوره جدید بولتن قوانین و مقررات به همت اداره کل تدوین قوانین و امور شورا، تدوین و بر روی پرتال این اداره کل قرار گرفت.

14 دی 1399

مراتب ثبت ملی 12 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار هرمزگان ابلاغ شد

در متن نامه دکتر علی اصغر مونسان به فریدون همتی آمده است:

11 دی 1399

بازار قزوین یکی از بازارهای هزار ساله ایران، عکس

برای دیدن یکی از بازارهای هزار ساله ایران باید با تهیه بلیط هواپیما، سفری به قزوین داشته باشید. بازار قزوین، شاهکاریست که از دوره های قبل و بعد از صفوی و قاجار زندگی در آن جریان داشته و دارد.

7 دی 1399

رگ های آبی رشت در حال نابودی ، کوشش ها برای نجات زرجوب و گوهررود رشت از زباله ها ادامه دارد

دو رودخانه مهم زرجوب و گوهررود رشت که روزگاری رگ های حیاتی استان بودند، حالا به کانال انتقال پسماند و زباله در سطح شهر بدل شده اند.

6 دی 1399

ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرایت اخراج شدند

در ادامه فرایند برکناری و استعفای مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا، چندین عضو بلندپایه گروه مشاوران سیاست گذاری دفاعی که در بین آنها نام دو وزیر امور خارجه اسبق آمریکا نیز دیده می شود از سمت های خود برکنار شدند.

5 دی 1399

تحلیل مؤسسه فیچ از تأثیر پیروزی جو بایدن بر صنعت نفت و گاز آمریکا ، انقلاب نفت شیل به تاریخ می پیوندد؟

مؤسسه تحقیقاتی فیچ معتقد است که پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا نقطه آغاز فاصله دریافت آمریکا از سوخت های فسیلی خواهد بود.فیچ می گوید بایدن مجموعه ای از سیاست ها را با هدف کاهش مصرف سوخت های فسیلی به اجرا خواهد گذاشت که سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز...

30 آذر 1399

از ظرفیت بازارچه های مرزی برای توسعه صادرات استفاده گردد

نایب رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران می گوید: افزایش و ثبات صادرات در شش ماهه دوم امسال منوط به تصمیم و اتفاق هایی است که دولت می تواند اتخاذ کند. در حال حاضر باوجود تحریم، شرایط برای صادرات و واردات بسیار سخت شده است ازاین رو سیاست گذاران...

25 آذر 1399

کاخ سفید شرایط اضطرار ملی در برابر ایران را تمدید کرد

رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه ای گفت که شرایط اضطرار ملی این کشور در برابر ایران را تمدید نموده است.

22 آذر 1399

نامه رئیس مجلس برای ابلاغ حواله قیر به رئیس جمهور

نماینده قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه رئیس مجلس برای ابلاغ حواله قیر به رئیس جمهور خبر داد.

19 آذر 1399

خبرنگاران مطالبه عمومی دولت الکترونیک را تکمیل می نماید

تهران- خبرنگاران- معاونت سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت وگو با روزنامه ایران گفت: هدف اصلی دولت الکترونیک افزایش شفافیت و خدمت رسانی مناسب به مردم است در واقع صاحبان اصلی این پروژه ها مردم هستند و مطالبه عمومی آنها باعث می...

16 آذر 1399

لوکاشنکو: جامعه جهانی از لفاظی توخالی دست بردارد

تهران (پانا)-رئیس جمهوری بلاروس امروز (سه شنبه) تاکید نمود، جامعه بین المللی باید از لفاظی توخالی به سمت اعلامیه های سیاسی برجسته برای دستاوردهای حقیقی حرکت کند.

14 آذر 1399

چرا اصولگرایان، صراحتا برخلاف نظر رهبر انقلاب عمل می کنند؟

خبرنگاران : عباس عبدی در یادداشتی نوشت: یکی از نقدها مکرری که اصولگرایان به دولت و نیروهای سیاسی دارند این است که چرا رهنمودهای رهبری را نصب العین خود قرار نمی دهند و به اجرا نمی گذارند؟ حتی مهم تر از آن اینکه چرا با...

10 آذر 1399

ترس و ناامیدی سهامداران حقیقی نسبت به شرایط بورس

ابتدای این هفته شاخص کل بورس تهران، قله یک میلیون و 400 هزار واحدی را از دست داد و به یک میلیون و 374 هزار واحد سقوط کرد.

10 آذر 1399

پاسخ ایران به سفیر عربستان

خبرنگاران : نماینده ایران در کمیته یکم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پاسخ به ادعاهای سفیر سعودی علیه ایران، از جامعه جهانی خواست این کشور را برای فعالیت پنهانی اتمی خود جوابگو سازد.

26 آبان 1399

فرهاد مجیدی: مدیری که استقلال را به این روز انداخت، پرسپولیسی بود

فرهاد مجیدی سرمربی اسبق استقلال در کانال تلگرامی خود بیانیه ای منتشر کرد. او نوشت:

23 آبان 1399

آذرکیش: توانمندی های ما درشرایط کرونا در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر فنی حرفه ای وکاردانش در سفر به استان فارس از شرایط جدیدی بوجود آمده در بحران کرونا به عنوان عدم قطعیت کامل و یک ابهام جهانی و اعلام کرد که در این شرایط خیلی از توانمندی های ما در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت و معیار تاب آوری ما...

16 آبان 1399
تعداد: (156)